Jaka kabina prysznicowa do małej łazienki?

jaka kabina prysznicowa do małej łazienkiWydawać by się mogło, że wybór kabiny prysznicowej do małej łazienki musi się sprowadzać do zakupu najmniejszej dostępnej kabiny na rynku. W praktyce możliwość wykonania kabiny prysznicowej na wymiar otwiera przed właścicielami małych łazienek praktycznie nieograniczone możliwości funkcjonalnej aranżacji przestrzeni i to bez uciekania się do ciasnych kabin asymetrycznych. Jaka kabina prysznicowa sprawdzi się więc najlepiej w mojej małej łazience?

Kabina prysznicowa czy prysznic typu walk-in?

W przypadku, kiedy nasza łazienka jest wąska i długa warto zastanowić się nad kabiną prostokątną umiejscowioną na końcu łazienki. W zdecydowanej większości przypadków będzie to po prostu ścianka prysznicowa wykonana na wymiar z drzwiami lub bez. W podobny sposób można rozwiązań problem kabiny prysznicowej w krótkiej i szerokiej łazience. Wówczas zamiast wykorzystywać wnękę w końcu łazienki, skorzystamy z jej niestandardowej szerokości. W tym przypadku do stworzenia funkcjonalnej kabiny wystarczyłaby sama ścianka prysznicowa. Jeśli jednak obawiamy się zachlapania reszty łazienki podczas kąpieli możemy zamknąć kabinę drzwiami.

Łazienka na poddaszu a kabina prysznicowa

Niewielkie łazienki zlokalizowane na poddaszach to prawdziwe wyzwanie jeśli chodzi o wybór kabiny prysznicowej. W wielu miejscach wstawienie standardowej ścianki prysznicowej, nie wspominając już o gotowej kabinie, jest niemożliwe ze względu na skosy. W takich łazienkach, jak nigdzie indziej sprawdzają się kabiny prysznicowe na zamówienie.

Współcześnie szklarze dysponują tak szerokim wachlarzem narzędzi i technologii obróbki szkła, iż przygotowanie kabiny o niestandardowym kształcie czy rozmiarze nie stanowi dla nich najmniejszego problemu. Dzięki temu w łazience na poddaszu możemy zamontować tradycyjną zamykaną kabinę, samą ściankę prysznicową lub zabudowę naturalnej wnęki, dzięki czemu aranżacja całości będzie jeszcze bardziej funkcjonalna i estetyczna.