Jak dobrać lustro do łazienki

jak dobrać lustro do łazienki?Lustro jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia łazienki. Pełni rolę użytkową, a w przypadku wielu aranżacji także dekoracyjną. Jak dobrać lustro do łazienki, żeby uzyskać najlepszy efekt?

Wybierając lustro do łazienki warto pamiętać o tym, że tradycyjne lustro cięte nie lubi wilgoci, w związku z czym zwieszone bezpośrednio nad kranem czy wanną może szybko ulec degradacji. Aby tego uniknąć warto wybierać wyroby dedykowane lub zamawiać lustra w profesjonalnych zakładach szklarskich. Nie zaszkodzi również zawieszenie lustra w pewnej odległości od źródła wody.

Lustro między płytkami w łazience

Mocowanie lustra między płytkami w łazience nie jest nowym trendem, ale wciąż cieszy się ogromną popularnością. Zamocowane w ten sposób lustro jest integralnym elementem designu, a jego wklejenie między płytki stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem wilgoci. Lustra klejone bardzo ładnie prezentują się w łazienkach utrzymanych w klasycznym stylu. W przypadku loftów o wiele ciekawszą opcją zdają się lustra wiszące.

Lustro wiszące z podświetleniem

Wraz z rozwojem nowych technologii zmieniają się również standardy. Dawniej do oświetlenia lustra w łazience stosowano boczne źródło światła, dzisiaj zamiast dodatkowych lamp coraz chętniej sięgamy po lustra podświetlane. Lustra podświetlane doskonale komponują się w nowoczesnych łazienkach. Są eleganckie, a jednocześnie funkcjonalne. W zależności od wybranego modelu podświetlenie lustra możemy włączyć za pośrednictwem czujnika ruchu lub tradycyjnego włącznika.

Lustro w ramie

W przestrzeni, w której zależy nam na ciekawym efekcie wizualnym bardzo dobrze sprawdzi się lustro w ramie. Lustra do łazienek najczęściej posiadają wąskie ramki wykonane z aluminium lub innego metalu. Ważne jest, aby rama lustra była wykonana z odpornego na wodę materiału lub zabezpieczona przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci, w przeciwnym razie szybko zacznie korodować.

Nie masz pomysłu na lustro do łazienki? Szukasz inspiracji? A może zastanawiasz się, czy Twój pomysł jest możliwy do wykonania? Na wszystkie pytania i wątpliwości odpowie profesjonalny szklarz, któremu możesz zlecić projekt i wykonanie lustra do łazienki w dowolnym kształcie i wymiarze.